Podium | 1st | 2nd | 3rd | ||
---|---|---|---|---|---|
Podium
|
|||||
1st | 2nd | 3rd | |||
Park Seyeong Park | Chen Dequan Chen | Lee Hyo Been Lee |
1000m | Rank | Name | Country | Result | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1000m | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Park Seyeong | Korea | 1:27.571 | ||||
2 | Chen Dequan | China | 1:27.596 | ||||
3 | Lee Hyo Been | Korea | 1:27.685 | ||||
4 | Han Tianyu | China | 1:27.973 | ||||
5 | John-Henry Krueger | United States | |||||
6 | Dan Iwasa | Japan | |||||
7 | Kim Joon Chun | Korea | |||||
8 | Christiaan Bökkerink | Netherlands | |||||
9 | Csaba Burjan | Hungary | |||||
10 | James Rodowsky | United States | |||||
11 | Eduard Strelkov | Russia | |||||
12 | Claude Gilbert | United States | |||||
13 | Kei Saito | Japan | |||||
14 | Alexandre St Jean | Canada | |||||
15 | Chen Guang | China | |||||
16 | Tommaso Dotti | Italy | |||||
17 | Pierre Boda | Australia | |||||
18 | Bence Beres | Hungary | |||||
19 | Sebastian Klosinski | Poland | |||||
20 | Hiroki Yokoyama | Japan | |||||
21 | Roberto Pukitis | Latvia | |||||
22 | Aidar Bekzhanov | Kazakhstan | |||||
23 | Mathias Voste | Belgium | |||||
24 | Sandor Liu Shaolin | Hungary | |||||
25 | Yoan Gauthier | Canada | |||||
26 | Lui Pan To Barton | Hong Kong, China | |||||
27 | Andrea Cassinelli | Italy | |||||
28 | Tomas Giacomelli | Italy | |||||
29 | Itzhak de Laat | Netherlands | |||||
30 | Alexander Bubnov | Russia | |||||
31 | Murray Cochrane | Great Britain | |||||
32 | Istvan Gal-Oravecz | Romania | |||||
33 | David Goulet | Canada | |||||
34 | Milos Apeltauer | Czech Republic | |||||
35 | Billy Simms | Great Britain | |||||
36 | Joshua Cheetham | Great Britain | |||||
37 | Tsvetan Tsankov | Bulgaria | |||||
38 | Denis Nikisha | Kazakhstan | |||||
39 | Rinat Mazhenov | Kazakhstan | |||||
40 | Felix Spiegel | Germany | |||||
41 | Serdar Iltir | Turkey | |||||
42 | Christopher Jarden | New Zealand | |||||
43 | Armstrong Lazenby | Australia | |||||
44 | Menderes Eren | Turkey | |||||
45 | Lin Yu-Cheng | Chinese Taipei | |||||
46 | Emil Imre | Romania | |||||
47 | Inan Eren | Turkey | |||||
48 | Wang Yang-Chun | Chinese Taipei | |||||
49 | Dominic Andermann | Austria | |||||
50 | Shaun Coburn | New Zealand | |||||
51 | Mark Prinsen | Netherlands | |||||
52 | Nathaniel Henry | Australia | |||||
53 | Joel Dufter | Germany | |||||
54 | Dmitry Migunov | Russia | |||||
55 | Benjamin Whiteside | New Zealand | |||||
56 | Lucas Paredes | Argentina | |||||
57 | Wong De Vin | Malaysia | |||||
58 | Harris Rashid | Malaysia | |||||
59 | Yong Zhen Wei | Malaysia | |||||
59 | Kenneth Russell Chew | Singapore | |||||
John Blackburn-Mackenzie | Chinese Taipei | PEN | |||||
Christoph Schubert | Germany | PEN |