Podium | 1st | 2nd | 3rd | ||
---|---|---|---|---|---|
Podium
|
|||||
1st | 2nd | 3rd | |||
Han Tianyu Han | Lee Hyo Been Lee | Park Seyeong Park |
1500m - Final A | Rank | Name | Country | Result | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1500m - Final A | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Han Tianyu | China | 2:35.255 | ||||
2 | Lee Hyo Been | Korea | 2:35.286 | ||||
3 | Park Seyeong | Korea | 2:35.716 | ||||
4 | Chen Dequan | China | 2:35.821 | ||||
5 | Kim Byungjoon | Korea | 2:36.295 | ||||
6 | Tommaso Dotti | Italy | 2:36.705 | ||||
7 | Eduard Strelkov | Russia | 2:40.105 | ||||
1500m - Semifinal - Heat 3 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Semifinal - Heat 3 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Han Tianyu | China | 2:34.303 Q | ||||
2 | Tommaso Dotti | Italy | 2:34.562 Q | ||||
3 | Aleksandr Koval | Russia | 2:44.241 | ||||
4 | Eduard Strelkov | Russia | 2:51.043 ADV | ||||
5 | Sandor Liu Shaolin | Hungary | 2:56.570 | ||||
Christoph Schubert | Germany | PEN | |||||
1500m - Semifinal - Heat 2 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Semifinal - Heat 2 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Kim Byungjoon | Korea | 2:34.884 Q | ||||
2 | Park Seyeong | Korea | 2:35.423 Q | ||||
3 | Murray Cochrane | Great Britain | 2:35.887 | ||||
4 | Kei Saito | Japan | 2:54.220 | ||||
5 | Szymon Wilczyk | Poland | 3:18.495 | ||||
Dan Iwasa | Japan | PEN | |||||
1500m - Semifinal - Heat 1 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Semifinal - Heat 1 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Lee Hyo Been | Korea | 2:42.030 Q | ||||
2 | Chen Dequan | China | 2:42.046 Q | ||||
3 | Roberto Pukitis | Latvia | 2:42.467 | ||||
4 | Alexander Fathoullin | Canada | 2:42.564 | ||||
5 | Csaba Burjan | Hungary | 2:42.921 | ||||
6 | Itzhak de Laat | Netherlands | 2:43.524 | ||||
Yoan Gauthier | Canada | PEN | |||||
1500m - Quarterfinal - Heat 8 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Quarterfinal - Heat 8 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Sandor Liu Shaolin | Hungary | 2:26.969 Q | ||||
2 | Kim Byungjoon | Korea | 2:26.980 Q | ||||
3 | Eduard Strelkov | Russia | 2:27.285 q | ||||
4 | Mathias Voste | Belgium | 2:27.324 | ||||
5 | Roberts Zvejnieks | Latvia | 2:34.018 | ||||
6 | Dennis Visser | Netherlands | 2:56.035 | ||||
1500m - Quarterfinal - Heat 7 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Quarterfinal - Heat 7 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Chen Dequan | China | 2:27.707 Q | ||||
2 | Murray Cochrane | Great Britain | 2:29.604 Q | ||||
3 | Yoann Martinez | France | 2:30.142 | ||||
4 | Leon Kaufmann-Ludwig | Germany | 2:30.610 | ||||
5 | Teerit Vongkovit | Thailand | 2:30.992 | ||||
6 | Wojciech Kamienski | Poland | 2:31.517 | ||||
1500m - Quarterfinal - Heat 6 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Quarterfinal - Heat 6 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Lee Hyo Been | Korea | 2:29.938 Q | ||||
2 | Tommaso Dotti | Italy | 2:30.113 Q | ||||
3 | Hiroki Yokoyama | Japan | 2:30.236 | ||||
4 | Alexander Bubnov | Russia | 2:33.154 | ||||
5 | Alexander Fathoullin | Canada | 2:44.183 ADV | ||||
Chen Guang | China | PEN | |||||
1500m - Quarterfinal - Heat 5 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Quarterfinal - Heat 5 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Han Tianyu | China | 2:24.966 Q | ||||
2 | Kei Saito | Japan | 2:25.712 Q | ||||
3 | Itzhak de Laat | Netherlands | 2:25.801 q | ||||
4 | Pierre Boda | Australia | 2:30.168 | ||||
5 | David Goulet | Canada | 3:05.969 | ||||
6 | John-Henry Krueger | United States | 3:18.070 | ||||
1500m - Quarterfinal - Heat 4 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Quarterfinal - Heat 4 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Aleksandr Koval | Russia | 2:36.831 Q | ||||
2 | Csaba Burjan | Hungary | 2:36.937 Q | ||||
3 | Denis Nikisha | Kazakhstan | 2:37.158 | ||||
4 | Ian Quinn | United States | 2:38.959 | ||||
5 | Istvan Gal-Oravecz | Romania | 2:39.859 | ||||
6 | Tarik Omeragic | Bosnia & Herzegovina | 2:54.725 | ||||
1500m - Quarterfinal - Heat 3 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Quarterfinal - Heat 3 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Yoan Gauthier | Canada | 2:34.849 Q | ||||
2 | Roberto Pukitis | Latvia | 2:35.071 Q | ||||
3 | Billy Simms | Great Britain | 2:35.385 | ||||
4 | Aaron Tran | United States | 2:37.542 | ||||
5 | Armstrong Lazenby | Australia | 2:37.551 | ||||
6 | Volodymyr Gandey | Ukraine | 2:44.109 | ||||
1500m - Quarterfinal - Heat 2 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Quarterfinal - Heat 2 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Park Seyeong | Korea | 2:32.059 Q | ||||
2 | Christoph Schubert | Germany | 2:32.438 Q | ||||
3 | Mark Prinsen | Netherlands | 2:32.629 | ||||
4 | Nathaniel Henry | Australia | 2:34.348 | ||||
5 | Rafal Grycner | Poland | 2:34.543 | ||||
6 | Mykyta Sokolov | Ukraine | 3:02.997 | ||||
1500m - Quarterfinal - Heat 1 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Quarterfinal - Heat 1 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Dan Iwasa | Japan | 2:31.260 Q | ||||
2 | Szymon Wilczyk | Poland | 2:31.956 Q | ||||
3 | Alex Varnyś | Hungary | 2:32.840 | ||||
4 | Farrell Treacy | Great Britain | 2:33.414 | ||||
5 | Aliaksandr Arlou | Belarus | 2:33.468 | ||||
6 | Pietro De Lorenzis | Italy | 2:35.279 | ||||
1500m - Heats - Heat 16 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 16 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Ian Quinn | United States | 2:38.060 Q | ||||
2 | Denis Nikisha | Kazakhstan | 2:38.355 Q | ||||
3 | Wojciech Kamienski | Poland | 2:39.375 Q | ||||
4 | Daniel Zastrugov | Bulgaria | 2:41.860 | ||||
5 | Mladen Karlovic | Croatia | 2:56.364 | ||||
6 | Chiu Yung-Ming | Chinese Taipei | 3:12.394 | ||||
1500m - Heats - Heat 15 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 15 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | John-Henry Krueger | United States | 2:27.749 Q | ||||
2 | David Goulet | Canada | 2:27.887 Q | ||||
3 | Kei Saito | Japan | 2:27.976 Q | ||||
4 | Maksim Zhernovy | Ukraine | 2:31.378 | ||||
5 | Kerim Balic | Bosnia & Herzegovina | 2:42.012 | ||||
1500m - Heats - Heat 14 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 14 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Roberto Pukitis | Latvia | 2:50.244 Q | ||||
2 | Yoan Gauthier | Canada | 2:50.401 Q | ||||
3 | Mark Prinsen | Netherlands | 2:50.497 Q | ||||
4 | Klaudio Nasri | Bulgaria | 2:55.953 | ||||
5 | Tsang Kei Wing Kelvin | Hong Kong, China | 3:05.820 | ||||
1500m - Heats - Heat 13 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 13 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Leon Kaufmann-Ludwig | Germany | 2:40.087 Q | ||||
2 | Aliaksandr Arlou | Belarus | 2:42.058 Q | ||||
3 | Teerit Vongkovit | Thailand | 2:44.068 Q | ||||
4 | Ademir Babaic | Bosnia & Herzegovina | 2:50.770 | ||||
5 | Andrea Cassinelli | Italy | 3:11.370 | ||||
1500m - Heats - Heat 12 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 12 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Park Seyeong | Korea | 2:42.346 Q | ||||
2 | Nathaniel Henry | Australia | 2:43.795 Q | ||||
3 | Volodymyr Gandey | Ukraine | 2:44.918 Q | ||||
4 | Olas Ivanov | Bulgaria | 2:46.634 | ||||
5 | Firat Yardimci | Turkey | 2:47.115 | ||||
1500m - Heats - Heat 11 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 11 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Alex Varnyś | Hungary | 2:33.532 Q | ||||
2 | Pietro De Lorenzis | Italy | 2:33.633 Q | ||||
3 | Szymon Wilczyk | Poland | 2:33.802 Q | ||||
4 | Paul Beauchamp | France | 2:34.978 | ||||
5 | Chu Ying-Hao | Chinese Taipei | 2:41.297 | ||||
6 | Wong De Vin | Malaysia | 3:04.926 | ||||
1500m - Heats - Heat 10 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 10 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Murray Cochrane | Great Britain | 2:35.655 Q | ||||
2 | Yoann Martinez | France | 2:36.048 Q | ||||
3 | Mykyta Sokolov | Ukraine | 2:37.128 Q | ||||
4 | Emil Imre | Romania | 2:40.563 | ||||
5 | Batgerelt Battsogt | Mongolia | 3:03.738 | ||||
6 | Miki Chong | Singapore | 3:26.557 | ||||
1500m - Heats - Heat 9 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 9 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Lee Hyo Been | Korea | 2:24.543 Q | ||||
2 | Tommaso Dotti | Italy | 2:25.188 Q | ||||
3 | Hiroki Yokoyama | Japan | 2:25.346 Q | ||||
4 | Kiryl Shlianav | Belarus | 2:38.961 | ||||
5 | Benjamin Whiteside | New Zealand | 2:40.265 | ||||
1500m - Heats - Heat 8 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 8 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Chen Guang | China | 2:55.876 Q | ||||
2 | Pierre Boda | Australia | 2:55.998 Q | ||||
3 | Roberts Zvejnieks | Latvia | 2:56.170 Q | ||||
4 | Matthew Mak | Singapore | 3:15.747 | ||||
5 | Matthias Wolfgang | Austria | |||||
Dembereldavga Demchigsuren | Mongolia | PEN | |||||
1500m - Heats - Heat 7 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 7 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Han Tianyu | China | 2:52.438 Q | ||||
2 | Alexander Fathoullin | Canada | 2:52.849 Q | ||||
3 | Alexander Bubnov | Russia | 2:52.933 Q | ||||
4 | Nikita Radayev | Kazakhstan | 2:54.681 | ||||
5 | Tamas Rusz | Romania | 2:58.429 | ||||
1500m - Heats - Heat 6 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 6 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Csaba Burjan | Hungary | 2:38.343 Q | ||||
2 | Istvan Gal-Oravecz | Romania | 2:39.149 Q | ||||
3 | Tarik Omeragic | Bosnia & Herzegovina | 2:42.934 Q | ||||
4 | Phillip Smith | South Africa | 3:11.040 | ||||
Dzmitry Stankevich | Belarus | PEN | |||||
Shawn Ting | Singapore | PEN | |||||
1500m - Heats - Heat 5 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 5 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Eduard Strelkov | Russia | 2:29.008 Q | ||||
2 | Mathias Voste | Belgium | 2:29.698 Q | ||||
3 | Dennis Visser | Netherlands | 2:29.811 Q | ||||
4 | Tristan Navarro | France | 2:29.816 | ||||
5 | Lin Yu-Cheng | Chinese Taipei | 2:36.920 | ||||
6 | Lucas Paredes | Argentina | 2:51.625 | ||||
1500m - Heats - Heat 4 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 4 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Billy Simms | Great Britain | 2:30.678 Q | ||||
2 | Armstrong Lazenby | Australia | 2:31.393 Q | ||||
3 | Aaron Tran | United States | 2:31.609 Q | ||||
4 | Christopher Jarden | New Zealand | 2:37.257 | ||||
5 | Gaston Chaves | Argentina | 2:41.744 | ||||
Sohan Sudhir Tarkar | India | DNS | |||||
1500m - Heats - Heat 3 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 3 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Kim Byungjoon | Korea | 2:51.404 Q | ||||
2 | Sandor Liu Shaolin | Hungary | 2:51.496 Q | ||||
3 | Itzhak de Laat | Netherlands | 2:51.792 Q | ||||
4 | Tomass Bakevics | Latvia | 2:58.612 | ||||
5 | Ersel Argun | Turkey | 2:59.793 | ||||
1500m - Heats - Heat 2 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 2 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Dan Iwasa | Japan | 2:41.832 Q | ||||
2 | Chen Dequan | China | 2:41.938 Q | ||||
3 | Aleksandr Koval | Russia | 2:42.289 Q | ||||
4 | Felix Spiegel | Germany | 2:42.349 | ||||
5 | Madiyar Nurpeisov | Kazakhstan | 2:44.767 | ||||
1500m - Heats - Heat 1 | Rank | Name | Country | Result | |||
1500m - Heats - Heat 1 | |||||||
Rnk | Name | Country | Result | ||||
1 | Christoph Schubert | Germany | 2:32.918 Q | ||||
2 | Rafal Grycner | Poland | 2:32.978 Q | ||||
3 | Farrell Treacy | Great Britain | 2:44.335 Q | ||||
4 | Dusan Stamenkovic | Serbia | 3:05.181 | ||||
Suyog Sanjay Tapkir | India | DNS | |||||
Menderes Eren | Turkey | PEN |